SlavCon 2011 - Víkend s vlkmi

Autor: Michal Grečner | 23.4.2011 o 17:21 | (upravené 23.4.2011 o 17:35) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  248x

Neobjektívny, nepresný a chaotický report organizátora z jednej úžasnej akcie. Hocijaká snaha zvrátiť túto charateristiku by asi nedopadla dobre. S ohľadom na to, koľko času sme tejto akcií venovali zrejme nikto z nás nedokáže byť objektívny. A nabehané kilometre hore-dole po budove snáď ospravedlnia aj tie ďalšie dva prívlastky.

Bez ohľadu na to, ako neisté bolo, či sa ročník 2011 vôbec uskutoční ho považujem za prelomový. Prelomový v tom, že organizátorskí nadšenci dokázali akciu spraviť bez hocijakého prúseru a že k tomu značne pomohlo OZ SciFi-Guide.net, ktoré od tohoto ročníka SlavCon spoluorganizuje. Uvedomili sme si aj kopu ďalších vecí, ktoré však tu už nemá zmysel rozpytvávať.

Každopádne, čo ste zmeškali, ak ste neboli a na čo môžete spomínať, ak ste boli? Kvantá prednášok na všetky témy, ktoré len môžu seriózneho geeka či literatúrofila zaujímať. Stálice SlavConového neba, Františka Vrbenská a Leonard Medek s prednáškami o ženách - bojovniciach a úžasnom století páry. Ondrej Herec a prednáška o dielach bratov Strugackých. Juraj Červenák a ako bonus celá kopa fanúškov, ktorí majú čo povedať. Archeológovia z Moravy, a línia, ktorej kraľovala prednáška 100 000 let sexu. Sci-Fi a zaujímavosti o Star Treku, Babylone 5, Doctorovi Who, ale aj o kognitívnej robotike a raketoplánoch v NASA. LARPy, ich teória a prax, hry od Cauldronu a niečo o tom, ako robí hry Bohemia Interactive. Underground, v ktorom nájdete úplne všetko, čo momentálne letí. Workshopy, kde by ste sa naučili šermovať, točiť s ohňom, šiť aj skladať origami. A k tomu všetkému koncert Vrbovských Vŕb, šerm od Rádu sv. Galahada a UV Show od Fandanga.

Fakty by sme mali za sebou. K tejto akcií však patrí aj to, že postretávate ľudí, ktorí sú šlahnutí rovnakým spôsobom, ako vy. Ľudí, ktorých ste nevideli pár rokov a môžete s nimi sadnúť do čajovne. A tam zistiť, že chystajú niečo úžasné, kde nemôžete chýbať. SlavCon bol pre mňa vždy hlavne o stretnutí tých, s ktorými sa cítim dobre a bez ohľadu na kvalitu programu bude toto pre mňa vždy lákadlo. Ĺudí, čo nepovažujú knihu za infantilný druh zábavy a ktorí sa neboja prejaviť, že majú fantáziu a otvorenú myseľ. A to sa ráta.

Tak milí moji, záviďte, alebo šťastne spomínajte. Aj tak vám viac dajú videá nižšie, ako moje žvásty. Len mi nedalo to nezhrnúť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?