Produktivita a kreativita

Autor: Michal Grečner | 12.5.2011 o 16:51 | (upravené 12.5.2011 o 17:03) Karma článku: 5,17 | Prečítané:  267x

Sú to veci, ktorými sa v poslednej dobe každý oháňa. Po kreatívcoch sa vraj zháňa každá druhá menšia firma. Produktivita v práci je pre manažment strašne dôležitá. Ale z mojej skúsenosti... to proste nejde. Je len veľmi málo full time jobov, ktoré vás nútia byť kreatívni. Ktoré vás motivujú byť produktívni. Tým pár šťastlivcom, ktorí takúto prácu majú a zároveň ich to neťahá k biznisu úprimne závidím.

Moja skúsenosť je skôr taká, že s ohľadom na jednotvárnosť pozície (keďže sa teraz každý oháňa špecializáciou) vás skôr či neskôr začne nudiť, upadnete do rutiny, vyhoríte a aj nováčikovia budú produktívnejší ako vy. A špeciálne, keď vám vysoký management háďže polená pod nohy. Je to až zvláštne, koľko sa toho nedá spraviť vo veľkej fungujúcej firme. Ale to je už na trošku iný príbeh.

Ja som si zákernosť produktivity a kreativity uvedomil dnes trošku silnejšie. Kým trávite každý deň v práci pri monotónnej práci múza vás nekopne. Ja som síce skončil na PNke, čo ideál nie je. Ale zase som pohol s projektami, ktoré mi už týždne stáli bez pokroku a ako ste si asi všimli, dokázal som si zase nájsť čas na tento blog.

Rozmyslite si teda, ako so svojím časom nakladéte. Je to predsa jedna z najcennejších vecí, čo tu na zemi máme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?